„Ha értelmet adok az életemnek, a sorsomnak, amelyet eleinte tagadni szeretnék, amely ellen kiáltok, és amellyel lassan békét kötök, hosszú belső küzdés után, úgy egy dolognak, amely előtte értelmetlen volt, értelmet adok azáltal, hogy megerősítem egy tettel, amely jövőt ajándékoz ennek a szenvedésnek vagy sorsnak, ennek a végzetnek.” (Pinchas Lapide) Egyik kedvenc idézetem. Én megtaláltam az életem értelmét és a miérteket azokra a történésekre az életemben, amelyeknek első látásra semmi értelmük nem volt.
Amelyek gúzsba kötöttek, amelyekhez legfőképp csak szenvedés és harag társult. Saját tapasztalásaimat és tudásomat tudom felajánlani azoknak, akik elhatározzák magukat, hogy az önmegismerés útjára lépjenek.Hogyan lehet teljességgel igent mondani a még nemre? Hogyan lehet változni? Először azt hisszük, hogy a külvilágunkat kell megváltoztatni ahhoz, hogy boldogabbak legyünk. Aztán lassan, gyötrődéseink során rájövünk, hogy nekünk kell változni. Azt pedig a legnehezebb, és egyedül nagyon nehéz. Kell valaki, aki kézen fog, és aki nekivisz annak, ami egyelőre lehetetlennek tűnik; kilépni a jelenlegi helyzetből, változni. Sokat tanultam és tapasztaltam arról, hogyan lehet változni, és ezáltal változtatni. Hogyan lehet igent mondani az Életre. Hogyan lehet észrevenni, hogy emberi kapcsolataink végtelen lehetőségeket rejtenek a változásra. Önmagunk megismerésére, megértésére pedig soha nem késő. Hogyan lehet elfogadni a megváltoztathatatlant, és hogyan lehet ebből erőt meríteni és értelmet nyerni egy szebb, boldogabb és értelemmel telibb jelenért. Az Élet nagy misztérium. Mik lehetnek azok az akadályozó tényezők, amik nem engedik az Életet minden lehetséges teljességében megélni? Bert Hellinger által összeállított módszerrel feltérképezhetők azok a tudattalan minták, melyek a mélyből életünket meghatározzák.
Elsajátítottam a rendszerszemléletű családállítás módszertanát. Találkoztam Bert Hellingerrel, és Kövesdi Krisztinánál elvégeztem az akkreditált képzést. Akiknek további köszönettel tartozom a gyakorlati tapasztalatokért: Pálmai Dezső, Alfred Ramoda Austermann és Dimitrisz Stavropulos. Vezetek csoportos és egyéni családfelállításokat, tangós „pár”beszédet, valamint masszírozok. Számomra a mondás, hogy a test a lélek tükre igazi értelmet akkor nyert, amikor megismerkedtem a kínai masszázzsal. Az izomzat blokkjai, a csigolyák állása mind-mind egy „tükre” lelki folyamatainknak. Az izmok, a gerincoszlop ellazítása, lehetőséget nyújt a változásra testnek és léleknek egyaránt.
A polinéz szigetvilág nagyszerű masszázsai (mauri, lomi-lomi nui) pedig az érintés igazi csodái. A tánc, a zene és az érintés olyan együttese, ami lazító, dédelgető és nyugtatóan lágy érzéssel tölti el a testet lehetőséget adva a gyógyulásra, a változásra. És életem egyik meghatározó pillanata volt, amikor láttam Kulik Johannát és Josip Bartulovic-ot argentin tangózni. A tangó nem olyan, mint az élet, hanem az élet maga. És tényleg, blokkjaink nagyon szépen láthatóak, megfoghatóak miközben tangózni tanulunk.
Josippal összeállítottunk egy tematikát, mellyel ezek a blokkok felszínre hozhatók és a beszélgetések során feloldhatók.
Erről fogunk beszélgetni a Vasárnapozás hétfőn sorozat következő alkalmával a Barabás villában.
Szeretettel…